Intertele S.A. - dostawca usług internetowychŁatwość korzystania z serwisu

wersja do wydruku
www.intertele.pl // rozwiązania internetowe / sklepy internetowe / cechy / łatwość korzystania z serwisu

w każdej chwili odwiedzający jest informowany w jakim miejscu serwisu się znajduje i co może zrobić

Ludzie odwiedzający serwis prezentują różny poziom umiejętności korzystania z Internetu, a jeśli zamierzają dokonać zakupu chcą to zrobić szybko i łatwo. Jeśli serwis będzie ładował się zbyt długo, dany produkt będzie zbyt trudny do odnalezienia, lub trudne będzie złożenie zamówienia istnieje duże prawdopodobieństwo że odwiedzający zrezygnuje z zakupów i zrazi się do serwisu.

Aby tak się nie stało, przy budowie serwisu poświęcamy dużo uwagi następującym zagadnieniom:

Szybkie ładowanie stron

Podstawowym powodem dla którego odwiedzający rezygnują z odwiedzenia serwisu jest zbyt długi czas ładowania się strony - jest to czas od wpisania adresu w przeglądarkę do pojawienia sie jej na ekranie. Serwisy internetowe muszą więc być projektowane pod kątem jak najszybszego ładowania się w przeglądarce użytkownika. Osiągamy ten cel poprzez używanie obrazków tylko w miejscach gdzie jest to konieczne, oraz poprzez optymalizację rozmiaru i struktury grafiki i kodu HTML.

Przejrzysta struktura i łatwość dostępu do informacji

Przejrzyste i logiczne przedstawienie zawartości serwisu jest decydujące dla znalezienia określonych informacji na serwisie. W wypadku serwisów sprzedażowych zawsze umieszczamy wyszukiwarkę wewnątrzserwisową umożliwiającą łatwe odnalezienie produktów.

Kompatybilność

Serwis musi prawidłowo działać oglądany w różnych przeglądarkach internetowych i na róznych systemach operacyjnych. Przed uruchomieniem serwisu testujemy go na wszystkich najważniejszych przeglądarkach i systemach, tak aby upewnić się że będzie on łatwo dostępny dla wszystkich odwiedzających.